T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

Altın Bebek Dostu İl Ödülü Alan İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından İlgili Personellerimize Teşekkür Belgeleri Takdim Edildi Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018

Altın Bebek Dostu İl Ödülü Alan İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından İlgili Personellerimize Teşekkür Belgeleri Takdim Edildi


 Ülkemiz genelinde sürdürülmekte olan Anne Sütünün Teşviki programında ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi 6. aydan sonra ek besinlere başlanmasının yanı sıra emzirmenin 2 yıla kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır.

Bilindiği gibi bebeklerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en ideal beslenme yöntemi emzirmedir. Bebeklere anne sütü verilmesi ishal, solunum yolu enfeksiyonları, kötü ve yetersiz beslenme, yaşam boyu kronik hastalıkların görülme riskini azaltmaktadır.

Bu kapsamda 2014 yılından itibaren altın bebek dostu il olan ve Bakanlığımız tarafından 5/10/2018 tarihinde Altın bebek dostu il plaketi ile ödüllendirilen Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak 2014 yılında müdürlüğümüz tarafından yürütülen altın bebek dostu il çalışmalarında ilimizdeki hastanelerin ve aile hekimliklerinin bebek dostu olması ve diğer anne sütünün teşviki ve emzirmenin önemini vurgulayan kamu ve halka yönelik tüm faaliyetlerde emeği geçen AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yrd. Dr. Aslıhan KILIÇ TORUN, Sağlıklı Yaşam Merkezimizde görev yapan Anne Sütü ve Emzirme İl Eğitimcilerimiz Ebe Yaşar EROĞLU ve Ebe Semiha TÜRKMEN‘e İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat  TÜRKOĞLU tarafından teşekkür belgeleri verilmiştir.

Paylaş