T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporuna göre ilimiz Türkiye 1. si Olmuştur Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporuna göre ilimiz Türkiye 1. si Olmuştur


Sağlıkta Kalite Sisteminin amacı; Türkiye'de sağlık hizmeti sunan tüm sağlık kuruluşlarında hasta ve çalışan güvenliği ile memnuniyetinin sağlanması aynı zamanda etkin etkili zamanında ve hakkaniyet çerçevesinde hizmet sunulmasıdır.

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığının 2019 yılı Ocak ayında Yayınlamış olduğu Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporuna göre ilimiz 95,25 puan alarak Türkiye Birincisi olmuştur.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU yapmış olduğu açıklamada;

“Ahiler diyarı Şirin Kırşehir’imize yakışır bir sonuç olmuştur. İlimiz Sağlıkta Kalite Standartları esas alınarak değerlendirilmesi sonucu Türkiye Geneli Kalite ortalamasında birincilikte onurlandırılmıştır. Sağlık Kuruluşlarımızda çalışan arkadaşlarımızın özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde ilimiz bu dereceyi almıştır.

Üstad Neşet Ertaş’ın “Aşk ile çalışan yorulmaz” sözünü şiar edinerek özveri ve gayretle görevini yerine getiren tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum.

Bundan sonraki süreçte de kalite ve başarıyı daha da arttırarak Kırşehir’e yakışan bir hastane profili oluşturmak için çaba göstereceğiz.

Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim.” Dedi.
Paylaş