T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

Kırşehir Valisi İbrahim AKIN Sağlıklı Hayat Merkezimizi Ziyaret Etti Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019

Kırşehir Valisi İbrahim AKIN Sağlıklı Hayat Merkezimizi Ziyaret Etti


Valimiz Sayın İbrahim AKIN, İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Kırşehir Toplum Sağlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sorumlu Hekimimiz Dr. Funda Uçaçan’dan bilgiler alan Valimiz Sayın İbrahim Akın, Sağlıklı Hayat Merkezi birimlerini de gezerek personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Ziyaretinde yaptığı konuşmasında, Sağlıklı Hayat Merkezinde vatandaşlarımıza sağlık alanında en iyi hizmetin verilmesi için gayret ettiklerini ifade eden Valimiz Sayın İbrahim AKIN, vatandaşlarımızın merkezde verilen sağlık hizmetlerinin tamamından ücretsiz olarak yararlanabileceklerini söyledi.
Kırşehir Toplum Sağlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezinde birçok alanda sağlık hizmeti verildiğini belirten Valimiz Sayın İbrahim AKIN, “Bilindiği gibi devletimiz sağlık konusuna önem verip bu alanda önemli yatırımlar yapmaktadır. Sağlıklı Hayat Merkezinde de toplum ve aile sağlığından çocuk sağlığına kadar birçok alanda sağlık hizmeti verilmektedir. Merkezde sigara bırakma ünitesi, Verem Savaş Dispanseri, yabancı uyruklu polikliniği, ağız ve diş sağlığı tedavi birimlerinin yanı sıra hekimlere ve ailelere yönelik çeşitli eğitimler de verilmektedir. Obezite ile mücadele için diyetisyenler, çocuklarımıza yönelik gelişim ve florvernik uygulaması, ÇEKÜS birimi gibi hizmetler de mevcut. Vatandaşlarımız, tam anlamıyla aktif bir şekilde çok yönlü sağlık hizmetinin verildiği merkezden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Ayrıca merkezde danışmanlar ve uzman rehberler aracılığıyla gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak eğitimler de veriliyor.” dedi.
Vali Yardımcısı Ramazan YILDIRIM, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Serdar DURU ve Merkez Sorumlu Hekimi Dr. Funda UÇAÇAN, merkez hekimleri ve personelinin yer aldığı ziyaret, Sayın Valimizin birimleri tek tek gezerek tedavi gören hastalarla sohbet etmesi ile sona erdi.Paylaş