overlay

İlimizde NRP Eğitimleri Başladı

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından bebek ve yeni doğan ölümlerinin en aza indirilmesi hedeflenip doğum eyleminde görev alan, yeni doğan bebekler ile direkt ilgili bütün personelin canlandırma eğitimi alması amacı ile ilimizde en son 2011 yılında gerçekleştirilen Yeni Doğan Canlandırma Programı (Neonatal Resüsitasyon Programı- NRP) 2019 yılı ilk eğitimleri başlamıştır.

Eğitim ilimizde doğum yaptıran hastanelerde ve 112 Acil Ambulans Servisi biriminde görev yapan sağlık personellerine yönelik olup, söz konusu eğitim İl Sağlık Müdürlüğü ÇEKUS (Çocuk, Ergen, Kadın Üreme Sağlığı) birim sorumlusu Uzm. Dr. Muhlise Demirbaş ve ÇEKUS birim çalışanları Mevlide Çalışkan, Fatma Şerbetçioğlu, Fatma Armağan, Ayşe Duruhan Başıbüyük ve Türkan Alp tarafından organize edilmiştir.

Eğitim Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, ve kurs sorumlusu Sevinç Güçlü’nün konuşmaları ile başlamıştır.
50 personelin katılımı ile gerçekleştirilecek olan NRP Eğitimi 3 gün devam edecektir.

Düzenlenen Programa Doç. Dr. Şerife Suna Oğuz, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kaçmaz, Uzm. Dr. Ahmet Özyazıcı, Uzm. Dr. Hüsniye Yücel, Dr. Yeşim Şenaylı, Hem. Ahmet Zengin, Hem. Şazimet Arıcan, Hem. Suna Kaymaz, Ebe Sevinç Güçlü eğitimci olarak katıldı.