T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

112 Sağlık Çalışanlarımıza İlk Defa Verilen Obstetrik Bakım Eğitimleri Devam Ediyor Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019

112 Sağlık Çalışanlarımıza İlk Defa Verilen Obstetrik Bakım Eğitimleri Devam Ediyor


İl Sağlık Müdürlüğümüzde görevli 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline yönelik ilk defa verilen “Acil Obstetrik Bakım Eğitimleri” devam ediliyor.

Acil Obstetrik Bakım ve Yenidoğan Bakımı eğitimini alan personelimiz acil durumlarda gebe ve bebeklerin ilgili sağlık kuruluşlarına naklini daha güvenli ve daha bilgili olarak gerçekleştirecektir.

Obstetrik bakım; doğumla başlayıp, sonraki 42 günü kapsayan, acil müdahale yapılan durumlardır.Bebek ve anne ölümleri büyük oranda bu dönemlerde yaşanır. Acil müdahale hayat kurtarmakta çok önemlidir. Mutlaka eğitimli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu sebeple bakım çok önemlidir. Bu eğitimlerde anne ve yenidoğan bebeklerin sağlığını korumak ve daha önemlisi anne ölüm ve morbiditesinin azaltılması, acil obstetrik bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi ve kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.

Bu Eğitimler tüm 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeline verilmeye ve güncellenmeye devam edilmektedir. İlgili çalışanlarımıza Acil Obstetrik Bakım ve Yeni Doğan Bakım eğitimlerinin devamında Yeni Doğan Canlandırma (NRP) eğitimi verilerek daha özellikli bebeklerin de yaşama tutunmalarına yardımcı olunacaktır.

Eğitim sonunda personele İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Ali BULUT tarafından sertifikaları verildi.

DSC_6410.JPG
DSC_6417.JPG
DSC_6419.JPG
DSC_6471.JPG
Paylaş