T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019

Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz


T.C. İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlemiş olduğu “Yaya Geçidi Nöbeti Farkındalık Etkinliği”nde Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak Süleyman Türkmâni İlköğretim Okulu önünde yer alan yaya geçidinde “Yaya Geçidinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla etkinliğimiz gerçekleşti.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı’nın “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesiyle “Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek” amacıyla yaya güvenliğini sağlamak üzere “Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek” amacıyla, başta okullar olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği Türkiye genelinde gerçekleşti.

Etkinliğe kurumumuzdan T.C. Sağlık Bakanlığı Müfettişi Mehmet Can BİLGİÇ, İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Ali BULUT, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet YETİŞ, Başkan Yardımcısı Dr. Sadettin DOĞANGÜN, Sağlık Hizm. Başkan Yardımcısı Yunus DAĞ,  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Mehmet SAYLAM, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Deniz TORUN, Şube Müdürlerimiz ve çok sayıda personel katıldı.

“Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği, İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Ali BULUT’un öğrencilerle birlikte sürücülere broşür dağıtarak sürücüleri bilgilendirmesi ile sona erdi.Paylaş