T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

İl Sağlık Müdürümüzün Diş Hekimliği Günü Mesajı Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019

İl Sağlık Müdürümüzün Diş Hekimliği Günü Mesajı


1996 yılından bu yana her yıl 22 Kasım günü "Diş Hekimliği Günü" içinde bulunduğu hafta ise "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Diş ve diş eti hastalıkları ‘önlenebilir’, ‘kontrol edilebilir’, ve ‘davranışla iyileştirilebilir’ hastalıklar grubuna girmektedir. Erken dönemde alınacak koruyucu tedbirlerle hastalık oluşmadan önlenebilmektedir.

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak ağız ve diş sağlığına gereken önemi vermekteyiz. Bu konuyla ilgili çalışmalar kurumumuzca planlı olarak yapılmaktadır. Ağız ve diş sağlığının öneminin anlaşılması ve toplum bilincinin oluşturulması gerekir. Anne adayından başlayarak gebelik döneminde annenin ve bebeğin ağız ve diş sağlığı konusunda düzenli takibinin yapılması, kişilerin ağız hijyenine önem vermelerinin sağlanması, doğru ve düzenli fırçalama alışkanlığının edinmesi, diş ipi kullanımının yaygınlaştırılması konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye çalışmaktayız.

Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten ve büyük fedakârlıklar göstererek mesleklerini icra eden tüm diş hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimliği Günü’nü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

Op. Dr. Ali BULUT

Kırşehir İl Sağlık Müdürü

Paylaş