T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Sağlık Çocuk Dergileri Dağıtıldı Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Sağlık Çocuk Dergileri Dağıtıldı


T.C Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nce halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi ile teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin daha verimli kullanılabilmesi için uyarıcı, bilgilendirici ve eğitici mahiyette materyaller hazırlanmaktadır.

Bu bağlamda, sağlıklı bir gelecek için çocukları elde ettikleri öğrenim deneyimleri büyük bir öneme sahiptir. 7-10 yaş çocuklarda sağlık okuryazarlığı ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek için bilgi, hikaye, bilmece, bulmaca, test ve görsellerin yer aldığı “Sağlık Çocuk” adlı dergi ile çocuklarda sağlık okur yazarlığı geliştirilmesi hedefleniyor.

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimiz 24 Aralık Atatürk İlkokulu’na “Sağlık Çocuk” dergisinin 11. Sayısı  ve el yıkama eğitimi konulu broşürler dağıtıldı. Etkinliğe Sağlık Hizm. Başkanımız Serdar DURU, Şube Müdürü Harun KOÇ, Sağlığın Geliştirilmesi Birimi personelleri Birol ESEN, Yağmur DEMİRTAŞ ve Serkan ERDOĞAN katıldı.


Paylaş