T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

Gençlikten Ömür Saklamak Hepimizin Elinde Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019

Gençlikten Ömür Saklamak Hepimizin Elinde


İnsanlarda görülen pek çok hastalığın ilerleyen yaşla birlikte arttığı bilinmektedir. Yaşlılıkta daha iyi ve kaliteli bir yaşam için bu sağlık sorunlarından korunmak gereklidir. Korunmak için temel ilkeler arasında; Yeterli ve dengeli beslenme, doğru fiziksel aktivite ve egzersiz yapmak da yer almaktadır. Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla “18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası olarak anılmakta ve bu tarihlerde etkinlikler yapılmaktadır.

18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası etkinliklerimiz kapsamda Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından ortaklaşa organize edilen “Gençlikten Ömür Saklamak Hepimizin Elinde” temalı yürüyüşe; Kırşehir Huzurevi sakinlerinin yanı sıra Kamu Hastaneleri Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Avcu, Sağlık Hizm. Başkanımız Serdar Duru, Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, Genel Sekreter Yardımcısı Osman Savaş Çetiner, Kırşehir Huzurevi Müdürü Fatih Göçer, Üniversite Basın Müşaviri Mehmet Özdemir, Akademisyenler, Şube Müdürlerimiz, çok sayıda öğrenci ve personellerimiz katıldı.

Ahi Evran Üniversitesi Camisi önünde saat 13:30’da başlayan sağlıklı yaşam yürüyüşü, Yabancı Diller Yüksekokulu önünde sona erdi. Yürüyüş sonunda katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtılırken, Sağlık Hizm. Başkanımız Serdar Duru ve Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük huzurevinden gelen misafirlerimizin ‘Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutlayarak kendilerine atkı ve karanfil hediye etti.

Paylaş