T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü

Okul Etkinliklerimiz Devam Ediyor Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019

Okul Etkinliklerimiz Devam Ediyor


Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Birimi faaliyetleri kapsamında ilimizde eğitim veren Aşıkpaşa İlkokulu ziyaret edildi.

T.C Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nce halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi ile teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin daha verimli kullanılabilmesi için uyarıcı, bilgilendirici ve eğitici mahiyette materyaller hazırlanarak çeşitli eğitimler verilmektedir.

Etkinlikte Öğrencilerimize Dt. Ebru KILIÇASLAN tarafından “Ağız ve Diş Sağlığı” eğitimi, Ecz. Didem DEMİR tarafından ise “Akılcı İlaç Kullanımı” eğitimi verilerek öğrencilerimizin soruları cevaplandı.

Sağlıklı bir gelecek için çocukları elde ettikleri öğrenim deneyimleri büyük bir öneme sahiptir. 7-10 yaş çocuklarda sağlık okuryazarlığı ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek için bilgi, hikaye, bilmece, bulmaca, test ve görsellerin yer aldığı “Sağlık Çocuk” dergisinin 12. Sayısı öğrencilerimize dağıtıldı.

Etkinliğe Sağlık Hizm. Başkanımız Serdar DURU, Şube Müdürümüz Harun KOÇ, Dt. Ebru KILIÇASLAN,  Ecz. Didem DEMİR, Sağlığın Geliştirilmesi Birimi personelleri Birol ESEN, Yağmur DEMİRTAŞ katıldı.

Etkinlik sonunda öğrencilerimize T.C. Sağlık Bakanlığı logolu Diş Fırçası, Diş Macunu, Kalemlik, Broşür ve Balon dağıtımı gerçekleşti.

Paylaş