MİNİK 112’LER GÖREV BAŞINDA…
25 Mayıs 2018

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, Trafik ve Eğitim Haftası’nda Kızılay’da  Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik ablaları ve Polis amcalarıyla denetim yaptı.

Yayaların Trafikte Ambulanslara yol verilmesi, 112 Acil çağrı hattının gereksiz meşgul edilmemesi konularında ve katılımcıları bilinçlendirmek için Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Çocuk Meclisi işbirliği ile bir etkinlik düzenlendi. Çocuk Meclisi üyesi çocuklar, Güvenpark’ta bir araya gelerek iş bölümü yaptı.

112 kıyafetli çocuklar, Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik ablaları ile birlikte trafik polis abilerinin kontrollü bir şekilde durdurdukları araç sürücülerine 112 hakkında farkındalığı arttırmak için Ankara İl Sağlık Müdürlüğü 112 Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından hazırlanan soruları sordu. Yayaların ve sürücülerin sorulara doğru cevap vermesi durumunda Sağlık Bakanlığımızın ''Yaşama Yol Ver ''medya kampanyası için hazırlamış olduğu materyaller hediye edildi.